Захист волонтерства в Україні: фінансовий моніторинг та нові ліміти на перекази

Нові ліміти на місячні перекази з картки на картку не зупинять волонтерську діяльність в Україні. Експерти пояснюють, як волонтери можуть підтвердити свою роботу для банків та продовжити надавати допомогу Збройним Силам України й іншим потребуючим.

Фінансовий моніторинг та захист волонтерської діяльності в Україні

Введення ліміту на місячні перекази з картки на картку в розмірі 150 000 гривень не матиме суттєвого впливу на діяльність волонтерських організацій та збір коштів для підтримки Збройних Сил України. Це підтвердила провідна експертка з фінансового моніторингу “Глобус Банку” Марина Павленко.

За її словами, більшість волонтерських організацій та активних громадян заздалегідь подбали про оформлення необхідних підтверджувальних документів для співпраці з банками. Це дозволяє їм уникнути проблем із встановленим лімітом.

Павленко зазначила, що наразі існує чотири основні критерії, за якими банки можуть ідентифікувати волонтерську діяльність клієнтів:

  1. Офіційна реєстрація волонтерської організації.
  2. Регулярне проведення збору коштів на різноманітні потреби, включаючи допомогу ЗСУ.
  3. Наявність підтверджувального документа від державного органу чи підрозділу ЗСУ про волонтерську діяльність.
  4. Надання банку інформації про майбутню волонтерську діяльність із зазначенням очікуваних сум пожертв.

“Нові ліміти є тимчасовою мірою, яка триватиме до пів року. Водночас, за наявності необхідних документів, клієнти можуть звернутися до банку та отримати збільшення ліміту. Це дозволить продовжувати активну волонтерську діяльність без перешкод.”

Загалом, Павленко прогнозує, що суспільство досить швидко адаптується до нових правил щодо карткових переказів, оскільки вони торкнуться лише незначної частини громадян. Для більшості волонтерів та активних жертводавців механізми підтвердження своєї діяльності забезпечать можливість і надалі надавати допомогу ЗСУ та іншим потребуючим.

🔗 Source