Податкові зміни у часи воєнного стану
Законодавці уважно підходять до питання підвищення податкового навантаження в Україні під час війни, про що заявив Данило Гетманцев, голова податкового комітету Верховної Ради.
За його словами, пропозиція оподаткувати операції з предметами розкоші була виключена з відповідного законопроєкту через ряд вагомих причин:
Складність визначення переліку “предметів розкоші”. Що вважати розкішшю – автомобілі чи шуби? Мобільний зв’язок, який уже давно не є предметом розкоші? Ці питання спричинили б тривалі та суперечливі дискусії.
Непрозорість запропонованих ставок оподаткування. Чому, наприклад, ювелірні вироби мали б оподатковуватись за 30%, а нерухомість – лише 5%? Експерти визнали, що тут не було чіткої аргументації.
Незначний фіскальний ефект. Очікувані 3-4 млрд грн додаткових надходжень до бюджету на фоні великої групи невдоволених платників податків виглядали недостатніми.
Натомість, на думку Гетманцева, більш ефективними інструментами для швидкого збору коштів під час війни є підвищення військового збору (з 1,5% до 5%) та податку на додану вартість. Саме ці зміни і були запроваджені в ухваленому законопроєкті №11416-д.
Ухвалені податкові новації спрямовані на максимізацію фінансових ресурсів держави для потреб оборони, при цьому законодавці намагаються уникнути надмірного навантаження на платників податків та зберегти фінансову стабільність в умовах війни.
Публікація: 21 вересня 2022 року
Джерело: NV
🔗 Source