Світовий рекорд попиту на золото в 2024 році: аналіз інвестицій та тенденцій на ринку

Світовий попит на золото сягнув рекордного рівня в третьому кварталі 2024 року, збільшившись приблизно на 5% та сягнувши понад $100 млрд вперше. Зростання було зумовлене посиленням інвестиційних потоків із Заходу та переходом Федерального резерву до зниження відсоткових ставок. Очікується, що з початком циклу зниження ставок обсяги інвестицій у золоті злитки зростуть, а геополітична невизначеність стимулюватиме інвесторів до утримання цього активу.

Світовий попит на золото сягнув рекордного рівня в третьому кварталі 2024 року

Згідно з дослідженням Всесвітньої ради з золота (WGC), світовий попит на золото у третьому кварталі 2024 року зріс приблизно на 5% та побив рекорд, сягнувши понад $100 млрд вперше.

Ціна на золото зросла більш ніж на третину протягом 2024 року. Збільшення попиту, яке призвело до зростання обсягів до 1 313 тонн, було зумовлене посиленням інвестиційних потоків із Заходу, що допомогло компенсувати зниження попиту з боку Азії. Перехід Федерального резерву до зниження відсоткових ставок також сприяв цьому.

За словами Джона Ріда, головного ринкового стратега WGC, купівлі на позабіржовому ринку стають все важливішим фактором, що впливає на ціни. Золото встановило новий рекорд на рівні близько $2 790 за унцію та зростало щомісяця протягом року, за винятком січня та червня.

Очікування на майбутнє

Очікується, що з початком циклу зниження ставок обсяги інвестицій у зливки зростуть, а геополітична невизначеність, особливо напередодні президентських виборів у США, спонукатиме інвесторів утримувати цей актив. Інвестиційні потоки були ключовим фактором 13% зростання золота у третьому кварталі, а загальний попит на ETF, зливки та монети сягнув максимуму з 2022 року.

Закупівлі центральними банками, зокрема Польщі, Угорщини та Індії, продовжилися, попри деяке сповільнення офіційної активності. Водночас попит на ювелірні вироби знизився.

🔗 Source