Стрімке Зростання Реальних Зарплат в Україні у 2024 Році: Ключові Тенденції та Прогнози Національного Банку

У другому кварталі 2024 року реальні зарплати в Україні зросли на 17,6% порівняно з минулим роком. Національний банк прогнозує, що до кінця року вони перевищать довоєнні показники через високу конкуренцію роботодавців за працівників. Ринок праці залишається напруженим, про що свідчить зростання кількості вакансій на найвищому рівні з початку війни.

Фінансовий звіт: Зростання реальних зарплат в Україні у 2024 році

Зростання реальних зарплат у другому кварталі 2024 року

У другому кварталі 2024 року реальні зарплати в Україні зросли на 17,6% порівняно з минулим роком. Національний банк прогнозує, що до кінця року вони перевищать довоєнні показники через високу конкуренцію роботодавців за працівників.

Напружений ринок праці та дефіцит кадрів

Ринок праці залишається напруженим, про що свідчить зростання кількості вакансій (вона перебуває на найвищому рівні з початку війни). Найбільший попит – на робітничі спеціальності, сферу обслуговування та торгівлю. Основними центрами попиту залишаються великі міста, такі як Київ, Львів і Дніпро.

Водночас Нацбанк вказує, що у третьому кварталі вперше за останні два роки спостерігається зростання кількості резюме в абсолютному вимірі. Це може свідчити про повернення людей на ринок праці і, можливо, про перехід з тіньової в офіційну зайнятість.

Проте в Україні зберігається значний дефіцит кадрів у більшості галузей. Існують значні диспропорції між попитом і пропозицією за професіями. Штати підприємств переважно недоукомплектовані, і вони не прогнозують збільшення кількості працівників.

Значною мірою нестача працівників у ІІІ кварталі посилилась через збільшення міграційного відпливу за кордон, зокрема через тривалі відключення електроенергії влітку.

Зростання заробітних плат та рівня безробіття

Жорсткий дефіцит на ринку праці підживлює зростання заробітних плат.

“Очікується, що вже наприкінці поточного року реальні заробітні плати перевищать довоєнний рівень та підвищуватимуться надалі через значну конкуренцію роботодавців за наявну робочу силу”, – йдеться у звіті.

НБУ прогнозує, що рівень безробіття буде поступово знижуватись, але залишиться вищим за довоєнний.

🔗 Source