Підйом тайванської напівпровідникової гіганта TSMC: лідер світового виробництва мікросхем

Тайванська компанія TSMC – світовий лідер у розробці та виробництві напівпровідників. Нещодавно стало відомо, що уряд США планує виділити TSMC $11,6 мільярдів для розширення виробництва напівпровідників у Сполучених Штатах. Ця стаття розкриває деталі угоди та значення TSMC для технологічного сектору.

Тайванська напівпровідникова гігантка TSMC: лідер у виробництві мікросхем для провідних технологічних компаній

Тайванська компанія Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. (TSMC)світовий лідер у розробці та виробництві напівпровідників. Компанія створює мікросхеми для таких технологічних гігантів, як Apple, Nvidia та інших.

Нещодавно стало відомо, що уряд США планує виділити TSMC $11,6 мільярдів для розширення виробництва напівпровідників у Сполучених Штатах. З цієї суми $6,6 мільярдів будуть надані у вигляді грантів, а $5 мільярдів – у форматі кредиту.

Згідно з умовами угоди, TSMC побудує третій завод у Фініксі, штат Аризона, доповнивши два підприємства, виробництво на яких має стартувати у 2025 та 2028 роках. Третя фабрика TSMC базуватиметься на 2-нанометровому технологічному процесі нового покоління та має запрацювати до кінця десятиліття.

За даними Yahoo!Finance, на момент написання статті ринкова капіталізація TSMC становить $733,23 мільярда, а вартість її акцій на Нью-Йоркській біржі сягає $141,36 за одиницю.

Виділення коштів для TSMC є частиною реалізації плану президента США Джо Байдена щодо збільшення виробництва критично важливих технологій на американських теренах. Міністр торгівлі США Джина Раймондо зазначила, що вперше в історії в США будуть масово виробляти передові напівпровідникові чипи за участі американських робітників. Ці 2-нанометрові чипи необхідні не лише для нових технологій, але й для потреб збройних сил.

Водночас мільярдні інвестиції від уряду США TSMC зможе отримати лише після комплексної перевірки та досягнення остаточної угоди. Кошти можуть бути повернуті, якщо компанія не виконає своїх зобов’язань.

🔗 Source