Падіння імпорту нафти Китаєм у вересні 2022 року: ключові драйвери та аналітичні прогнози

Китай, один з найбільших у світі імпортерів нафти, скоротив свій імпорт у вересні 2022 року на 7,4% порівняно з серпнем. Основна причина зниження імпорту полягає у слабкій маржі нафтопереробних заводів Китаю. Водночас ціна на нафту марки Brent у вересні зросла приблизно на 7%, що вплинуло на тижневу маржу китайських державних нафтопереробних заводів.

Зниження китайського імпорту нафти у вересні 2022 року

Опубліковано: 10 жовтня 2022 р.
Джерело: Bloomberg

Китай, один з найбільших у світі імпортерів нафти, скоротив свій імпорт у вересні 2022 року на 7,4% порівняно з серпнем. Так, за даними Bloomberg, китайський імпорт нафти склав 45,5 млн тонн (11,1 млн барелів на день) минулого місяця.

Основна причина зниження імпорту полягає у слабкій маржі нафтопереробних заводів Китаю. Деякі заводи, як-от Sinopec Jinling і PetroChina Jilin, навіть були вимушені зупинити виробництво на плановий ремонт та технічне обслуговування, що призвело до зменшення попиту на сировину.

Водночас ціна на нафту марки Brent у вересні зросла приблизно на 7% на тлі загострення ізраїльсько-іранського конфлікту. Це, своєю чергою, вплинуло на тижневу маржу китайських державних нафтопереробних заводів, яка наприкінці вересня впала на 44% порівняно з попереднім роком до 396 юанів ($56) за тонну.

Аналітик Energy Aspects Цзяньань Сун прогнозує, що китайський імпорт нафти утримуватиметься на рівні близько 11 млн барелів на день протягом четвертого кварталу 2022 року. Згідно з опитуванням Bloomberg, попит на нафту в Китаї, за прогнозами, зросте не більше ніж на 300 000 барелів на день.

🔗 Source