Національний банк України та МФК створюють інфраструктуру для управління проблемними кредитами

Національний банк України та Міжнародна фінансова корпорація (IFC) уклали ключову угоду про створення інфраструктури для роботи з проблемними кредитами (NPL) у банківській системі України. Це важливий крок, спрямований на зміцнення фінансового сектору та підвищення його стійкості до економічних викликів.

Національний банк України та IFC створюють інфраструктуру для роботи з проблемними кредитами

Національний банк України та Міжнародна фінансова корпорація (IFC) уклали угоду про створення інфраструктури для роботи з проблемними кредитами (NPL) у банківській системі України. Це важливий крок, спрямований на зміцнення фінансового сектору та підвищення його стійкості.

Нові компанії для управління NPL

Відповідно до угоди, буде створено правову базу для діяльності компаній, які займатимуться врегулюванням проблемних кредитів. На сьогодні такі компанії відсутні на фінансовому ринку України, тож їх поява матиме важливе значення.

Очікується, що нові компанії відіграватимуть ключову роль в управлінні NPL та залученні приватних інвестицій. Ефективне врегулювання непрацюючих кредитів дозволить знизити їх загальну частку, що посилить стійкість банківської системи. Партнерство з цими компаніями також допоможе банкам та іншим фінансовим установам зменшити ризики та продовжувати нарощувати кредитування.

Законодавчі та навчальні ініціативи

Угода передбачає законодавчі реформи, навчальні ініціативи, семінари та інші заходи, спрямовані на розвиток інфраструктури для роботи з проблемними кредитами. Партнером у цьому проекті виступає Фонд для консультативних послуг у сфері інвестиційного клімату (FIAS).

“Розвиток інфраструктури для врегулювання проблемних кредитів є важливою ініціативою, спрямованою на зміцнення фінансового сектору України та підвищення його стійкості до економічних викликів,” – зазначили в Національному банку.

Станом на 1 вересня 2024 року частка непрацюючих кредитів у банківській системі України становила 33,1%, або 415 млрд грн. До повномасштабного вторгнення Росії ця частка стабільно скорочувалася, проте військові дії призвели до її зростання. За підсумками 2023 року частка NPL скоротилася на 0,8 в.п. до 37,4%.

Партнерство Національного банку та IFC у цьому напрямку сприятиме підвищенню ефективності управління NPL та залученню додаткових інвестицій.

🔗 Source