Інвестиційні проєкти України: Відновлення та можливості
Міністерство економіки України представило на конференції з відновлення у Берліні Інвестиційний гайд України. Цей документ містить 95 інвестиційних проєктів, які потребують близько $27 млрд фінансування. Ці проєкти є частиною ширшої ініціативи Міністерства економіки, яка визначає потребу у понад $136 млрд інвестицій для сотень проєктів.
“Щоб наздогнати країни ЄС за рівнем ВВП на душу населення, Україні потрібні інвестиції або передача технологій у розмірі $10-30 млрд на рік протягом наступного десятиліття. Війна не означає ембарго на інвестиції – у 2023 році іноземні інвестори вклали в економіку України $4,25 млрд, що перевищує обсяги 2016-2017 років. Ми маємо продовжувати збільшувати цей показник,” – зазначила перша віце-прем’єр-міністерка – міністр економіки Юлія Свириденко.
Інвестиційні пріоритети та стимули
Інвестиційний гайд було підготовлено у співпраці з KSE Institute та за підтримки консультантів з Великої четвірки. Документ містить детальний огляд ключових секторів, таких як:
- Енергетика
- Транспорт та логістика
- Агропромисловий комплекс
- “Зелена” металургія
- Фармацевтика та медицина
- Критичні матеріали
- ІТ
За словами заступника міністра економіки Володимира Кузьо, уряд запроваджує різноманітні заходи та стимули для підтримки інвесторів, такі як:
- Гарантії Ukraine Facility
- Страхування військових ризиків
- Цільові державні програми
- Дерегуляція
- Податкові пільги
- Доступне фінансування
Крім того, Україна погодилася провести 200 реформ у 2024 році, про що йдеться у затвердженій Кабінетом Міністрів Матриці реформ. Це дозволить отримати необхідне фінансування від міжнародних партнерів.
Зокрема, Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн оголосила, що ЄС надасть Україні у липні 1,5 млрд євро, отриманих від заморожених російських активів, 90% з яких буде спрямовано на закупівлю зброї.
🔗 Source