Фінансовий тиск на найбідніші країни зростає
Згідно зі звітом Світового банку, борг 26 найбідніших країн світу (з річним доходом на душу населення менше $1145) сягнув максимуму з 2006 року. Половина цих країн або перебувають у стані боргової кризи, або мають високий ризик її виникнення.
Економіки цих країн все ще біднішіші, ніж до пандемії COVID-19, незважаючи на те, що більшість інших країн світу оговталися і відновили економічне зростання. Найбідніші країни все більше покладаються на гранти та кредити з майже нульовою відсотковою ставкою від Міжнародної асоціації розвитку (МАР).
Середній коефіцієнт боргу до ВВП для цих країн становить 72% – це 18-річний максимум.
Більшість країн, що потрапили до дослідження, знаходяться в Африці на південь від Сахари, але до списку також входять Афганістан та Ємен.
Ресурсні обмеження та конфлікти
Дві третини з 26 найбідніших країн страждають від збройних конфліктів або мають проблеми з підтриманням правопорядку через слабкі державні інститути і соціальну нестабільність, що перешкоджає іноземним інвестиціям та експорту.
Реакція Світового банку
Світовий банк планує залучити понад $100 млрд для поповнення фонду МАР до кінця 2024 року, щоб перевищити рекордні $93 млрд, зібрані у 2021 році. Експерти рекомендують найбіднішим країнам вдосконалювати податкову систему та підвищувати ефективність державних витрат.
Публікація: Звіт Світового банку
🔗 Source