Міжнародний валютний фонд (МВФ) попереджає про стрімке зростання світового боргу
Відповідно до нещодавнього звіту МВФ, світовий борг може перевищити позначку в $100 трлн до кінця 2024 року. До кінця цього десятиліття він наблизиться до 100% світового ВВП.
Хоча прогнозується, що борг стабілізується або зменшиться приблизно в двох третинах країн, він все одно залишиться значно вищим, ніж до пандемії COVID-19. Більше половини світового боргу та близько двох третин світового ВВП припадає на країни, де борг не стабілізується.
За прогнозами МВФ, заборгованість продовжить зростати в багатьох країнах, включаючи США, Великобританію, Бразилію, Францію, Італію та ПАР. Це пояснюється державними витратами на боротьбу з наслідками пандемії, а також фінансуванням зеленого переходу, старіння населення та питань безпеки.
Світовий ризик заборгованості
- Рівень майбутнього боргу в разі надзвичайно несприятливого сценарію оцінюється на 20 відсоткових пунктів ВВП вище базового прогнозу МВФ, досягаючи 115% ВВП у 2026 році.
- Це пов’язано з тим, що високий борг сьогодні посилює вплив слабшого економічного зростання, жорсткіших фінансових умов і підвищення процентних ставок на майбутні рівні боргу.
- Ризик заборгованості значно відрізняється між країнами з розвиненою економікою (134% ВВП у 2026 році) та країнами, що розвиваються (88% ВВП у 2026 році).
Рекомендації МВФ
МВФ рекомендує країнам з розвиненою економікою:
- Переглянути пріоритети витрат
- Провести реформи у сфері соціального забезпечення
- Збільшити доходи за рахунок непрямих податків
- Скасувати неефективні податкові пільги
Це допоможе зменшити тягар боргу та забезпечити стійкий економічний розвиток.
🔗 Source