Економіка агресора та його військові зусилля зазнають значного навантаження
Війна на Україні стає все більш обтяжливою для Росії з економічної та людської точки зору. Економіка та військові ресурси Росії перебувають під зростаючим тиском, що ставить перед керівництвом Кремля важкі виклики щодо підтримання війни в довгостроковій перспективі.
Згідно з аналітикою Інституту вивчення війни, витрати Росії на підтримку воєнних дій постійно зростають через використання людських та матеріальних ресурсів на фронті. Російські ресурси обмежені, і Путін не може нескінченно нехтувати цими витратами. Російська економіка вже наближається до точки виснаження, яка завдасть величезної шкоди російському суспільству та може змусити Путіна прийняти складні рішення щодо забезпечення ресурсами війни або зміни підходу до її ведення для збереження стабільності свого режиму.
Як зазначає The Washington Post, російська економіка “перебуває під загрозою перегріву” через надмірно високі військові витрати, які стимулювали економічне зростання, змушуючи компанії штучно підвищувати зарплати, щоб утримати персонал. Крім того, глава Центробанку Росії Ельвіра Набіуліна попереджала, що робоча сила та виробничі потужності країни-агресора вже майже вичерпані.
Ця ситуація підкреслює, що Росія не має безмежних людських ресурсів і змушена постійно нести зростаючі витрати на поповнення втрат на фронті. Імовірно, Путін утриматься від чергової хвилі мобілізації, як занадто дорогої для його режиму, і віддасть перевагу прихованим мобілізаційним зусиллям, які також посилюють тиск на російську воєнну економіку.
Залучення військ КНДР підтверджує, що вся система генерування сили Путіна є крихкою. Незважаючи на прогнози, що Росія здатна витримати війну ще кілька років, наростаючий економічний тиск та дефіцит людських ресурсів створюють все більші виклики для підтримання воєнних зусиль Кремля.
🔗 Source