Бюджетний комітет Ради пропонує ключові зміни до проєкту держбюджету-2025: фінансування безпеки, розмінування, зарплати

Комітет з питань бюджету Верховної Ради України рекомендував схвалити проєкт державного бюджету на 2025 рік у першому читанні. Голова комітету Роксолана Підласа розповіла про ключові зміни, які рекомендовано внести до проєкту, зокрема перерозподіл коштів Дорожнього фонду, збільшення фінансування гуманітарного розмінування, зміни в оплаті праці суддів та апарату Верховної Ради.

Бюджет України на 2025 рік: ключові зміни, рекомендовані Комітетом з питань бюджету

Комітет з питань бюджету Верховної Ради рекомендував схвалити проєкт бюджету на 2025 рік у першому читанні. Голова комітету, Роксолана Підласа, повідомила про ключові зміни, які комітет пропонує внести до проєкту державного бюджету:

  • Усі джерела наповнення Дорожнього фонду (43,2 млрд грн у наступному році) спрямувати до загального фонду бюджету на першочергові потреби, зокрема національну безпеку та оборону.
  • Виділити щонайменше 2 млрд грн на гуманітарне розмінування.
  • Виключити пропозицію переведення рахунків лікарень до Казначейства.
  • Запровадити грейдову систему оплати праці для Апарату Верховної Ради з 1 квітня 2025 року.
  • Обмежити виплату пенсій “чорнобильцям” та доплат непрацюючим пенсіонерам у зоні відселення, що дозволить зменшити виплати на 15 млрд грн.
  • Переглянути ідею запровадження преміювання суддів місцевих судів у 2025 році та відповідно переглянути видатки на їх забезпечення.
  • Розглянути можливість виділення 4,8 млрд грн на нові пасажирські вагони.
  • Розглянути можливість спрямування 4% ПДФО до бюджетів ОТГ та одночасно відмовитись від субвенції з держбюджету обласним бюджетам на компенсацію різниці в тарифах.
  • Визначитись щодо доцільності перерахування до державного бюджету 12,9 млрд грн реверсної дотації з місцевих бюджетів.

“Схвалений урядом проєкт держбюджету на 2025 рік передбачає видатки на рівні майже 3,94 трлн грн, а фінансування сектора безпеки та оборони зросте до 2,22 трлн грн, або 26,3% від прогнозованого ВВП. Водночас Бюджетна декларація на 2025-2027 роки передбачає відмову від підвищення мінімальних соціальних стандартів, що викликало критику в Комітеті Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики.”

🔗 Source