Депозитний ринок України: тенденції, прогнози та рекомендації для заощаджень

Експерти прогнозують зростання кількості нових вкладників на депозитному ринку України, при цьому ставки за найкоротшими вкладами постійно знижуватимуться. Водночас, гривневі депозити строком від 1 року та короткострокові ОВДП залишаються найбільш дохідними інструментами для збереження заощаджень.

Депозитний ринок в Україні: тенденції та прогнози

За оцінками фінансових експертів, очікується, що кількість нових вкладників на депозитному ринку України зросте на 7-10% у IV кварталі 2022 року. Голова правління “Глобус Банку” Сергій Мамедов зазначає, що ставки за найкоротшими депозитами (3-6 місяців) поступово знижуватимуться і можуть досягти в середньому 8,5% річних до кінця року.

“Водночас, максимальні ставки за гривневими вкладами строком від 1 до 2,5 років триматимуться на рівні 15-15,5%, а дохідність валютних депозитів не перевищуватиме 1,5% річних”, – додає Мамедов.

На думку експерта, ключовими факторами при виборі депозиту для громадян будуть:

  • Розмір доходу
  • Можливість отримання додаткових бонусів
  • Зручність відкриття вкладу онлайн

Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин рекомендує українцям наразі зберігати гривневі депозити до моменту їх закінчення, оскільки девальвація національної валюти наразі не очікується. Водночас, для отримання вищої дохідності, він пропонує інвестувати в короткострокові (3 місяці) гривневі ОВДП із прибутковістю 15,5% річних.

Директор департаменту роздрібного бізнесу “Глобус Банку” Дмитро Замотаєв прогнозує, що чистий прибуток за гривневими депозитами до кінця 2022 року складе щонайменше 3-4%, оскільки прогнозований рівень інфляції становитиме 5-6%.

Загалом, депозитний ринок України демонструє поступове зниження ставок за найкоротшими вкладами на тлі очікуваного зростання кількості нових вкладників у найближчі місяці. При цьому, найбільш дохідними інструментами для збереження заощаджень залишаються гривневі депозити строком від 1 року та короткострокові ОВДП.

🔗 Source