Бельгія та Нідерланди закликають ЄС заборонити російський СПГ: проблеми та рішення

Бельгія та Нідерланди, два ключові гравці в імпорті російського скрапленого природного газу (СПГ) в Європейський Союз, закликають ЄС запровадити ефективні санкції, щоб дозволити компаніям розірвати довгострокові контракти з Росією. Європейські країни стикаються з проблемою, оскільки поточні правила не надають достатніх підстав для припинення договорів без санкцій з боку ЄС.

Бельгія та Нідерланди заклопотані російським СПГ

Криза поставок газу в Європі

Бельгія, один з найбільших імпортерів скрапленого природного газу (СПГ) з Росії в Європі, закликає ЄС запровадити заборону на російське паливо. Нідерланди також наголошують на необхідності введення санкцій.

Проблема полягає в тому, що європейські компанії не можуть розривати довгострокові контракти з Росією, якщо ЄС не запровадить відповідні санкції.

Неефективність існуючих обмежень

За словами Тінне Ван дер Стратен, міністерки з питань енергетики Бельгії, правила, запроваджені Брюсселем у грудні 2022-го, щоб заборонити російським енергетичним компаніям використовувати інфраструктуру ЄС, не дали достатніх правових підстав для компаній, які використовують порти, такі як у бельгійському Зебрюггеголовний центр для імпорту СПГ і реекспорту до третіх країн – згорнути контракти з компаніями з РФ.

Зростання імпорту СПГ з Росії

За інформацією Софі Германс, міністерки з питань клімату та зеленого розвитку Нідерландів, кількість танкерів з російським СПГ, які прибувають у головний термінал Роттердама, різко зросла в середньому з одного на місяць у середині 2022 року до двох на місяць протягом літа 2024-го.

“Немає інших варіантів, коли ми можемо розірвати приватні контракти без застосування санкцій з боку Європейської комісії”, – зазначає Германс.

🔗 Source