Новий закон про страхування продовжить процес очищення страхового ринку від менш стійких гравців
Висновок, до якого дійшли учасники круглого столу «Нормативні зміни у страхуванні: які новації очікують на споживачів», організованого «Фінансовим клубом».
Станом на 30 червня в реєстрі НБУ було 78 страхових компаній non-life (за червень кількість зменшилася на 5) та 12 life-компаній. За словами директора департаменту з розвитку корпоративного бізнесу СК «ТАС Лайф» Владислава Махлая, ймовірно, ще половина компаній з реєстру non-life може піти з ринку, а серед life-компаній залишиться близько 10. Головне – знайти власника, команду та страховика, готового працювати за новими стандартами, що не є простим завданням.
Деякі страховики вже добровільно залишають ринок, оскільки усвідомлюють, що не зможуть виконати нові вимоги. Крім того, НБУ може прийняти рішення про недобровільний вихід окремих компаній з ринку.
за словами Ольги Лобайчук, очільниці управління захисту прав споживачів фінансових послуг НБУ
Вимоги для страхових компаній
Директор з роздрібного бізнесу СК «ІНГО» Микола Матика зазначає, що для виконання норм, встановлених регулятором, необхідно мати відповідний рівень ліквідності, забезпечити прозорість структури власності та систему управління компанією. Це буде складним періодом для ринку, але призведе до того, що залишаться лише ті компанії, які ведуть цивілізований і прозорий бізнес. Конкуренція перейде в площину сервісу та додаткових переваг, а не простого демпінгу.
Аналогічна ситуація очікується на ринку страхових агентів – залишаться лише ті посередники, які безпосередньо укладають договори страхування, оскільки вимагається прозорість таких відносин.
Владислав Махлай впевнений, що на ринку мають залишитися лише ті СК, які готові працювати за новими стандартами. Впровадження Solvency II, що діє в ЄС з 2009 року, забезпечить фінансову стійкість страховиків, прозорість у обслуговуванні клієнтів та розкритті інформації.
🔗 Source