Відбудова України: Інвестиції, необхідні для відновлення енергетичної інфраструктури

Відновлення енергетичної інфраструктури України потребує значних інвестицій, оскільки витрати на будівництво лише одного гігавата нової генерації можуть сягати 700 мільйонів доларів. Банківська система України не зможе самостійно профінансувати всі необхідні проєкти, тому країна розраховує на підтримку своїх європейських партнерів.

Відновлення енергетичної інфраструктури України потребує значних інвестицій

Україна потребує фінансової підтримки своїх міжнародних партнерів для відновлення генеруючих потужностей, зруйнованих внаслідок російської агресії. За словами заступника голови правління Ощадбанку Юрія Каціона, витрати на будівництво лише одного гігавата нової генерації можуть сягати 700 мільйонів доларів.

“Інвестпроєкти з будівництва одного гігавата електроенергетики коштуватимуть від $700 млн у разі використання газопоршневих або газотурбінних технологій і до $1,5 млрд – для, наприклад, вітроенергетики. Нам треба вісім-дев’ять таких об’єктів відбудувати”, – зазначив Каціон.

Банківська система України самостійно не зможе профінансувати всі необхідні проєкти відновлення енергетики в стислі терміни. Тому Ощадбанк, як і інші великі фінансові установи, розраховує на підтримку міжнародних партнерів, таких як Європейський банк реконструкції та розвитку та Європейський інвестиційний банк.

“Без європейських партнерів це буде зробити дуже важко і, напевно, неможливо“, – підкреслив представник Ощадбанку.

Необхідність нових рішень для енергетики

Наразі в портфелі Ощадбанку є проєкти з відновлюваної генерації потужністю понад 500 МВт, що становить половину від обсягу, озвученого президентом Володимиром Зеленським. Водночас експерт прогнозує, що дефіцит в енергосистемі зберігатиметься щонайменше впродовж одного-двох років, тому бізнесу слід шукати шляхи забезпечення стабільного доступу до електроенергії.

“Фокус великих банків буде насамперед на тому, щоб відбудувати зруйновані потужності на 9 ГВт електричної енергії. Ми маємо фінансувати створення саме нових екологічних рішень, які в тому числі співпадають з баченням наших європейських партнерів і колег”, – підкреслив Юрій Каціон.

🔗 Source