Міжнародний валютний фонд переглядає комісії: нові можливості для позичальників?

Міжнародний валютний фонд розглядає можливість тимчасового звільнення своїх найбільших позичальників від сплати комісійних платежів. Це рішення спрямоване на пом’якшення фінансового навантаження на країни-боржники, викликаного зростанням глобальних відсоткових ставок. Хоча остаточне рішення ще не прийнято, ці зміни можуть мати значний вплив на умови отримання кредитів від МВФ.

Міжнародний валютний фонд розглядає зміни до своєї комісійної політики

Міжнародний валютний фонд (МВФ) планує переглянути розмір комісій, які він стягує зі своїх найбільших позичальників. Це рішення обумовлене занепокоєнням деяких країн щодо зростання витрат на ці комісійні платежі у зв’язку з високими глобальними відсотковими ставками.

На своєму засіданні в понеділок правління МВФ обговорюватиме варіанти, що могли б надати позичальникам тимчасове звільнення від сплати комісійних платежів. Такі комісійні стягуються з країн, які позичають більше встановленої для них квоти або потребують більше часу для погашення позик за програмами МВФ.

Мета комісії полягає в тому, щоб мотивувати найбільших позичальників Фонду менше покладатись на його кризове кредитування та шукати інші джерела фінансування.

Проте в останні роки, через зростання глобальних відсоткових ставок, загальна процентна ставка за деякими позиками МВФ перевищує 8% – вдвічі більше, ніж до пандемії COVID-19. Це значно збільшує фінансове навантаження на країни-боржники, включаючи Аргентину, Єгипет та Україну.

На зустрічі у понеділок будуть розглянуті початкові пропозиції щодо перегляду комісійної політики МВФ. Проте остаточне рішення з цього питання навряд чи буде прийнято цього тижня. Будь-які зміни до комісійної політики потребуватимуть підтримки 70% членів правління Фонду.

Нагадаємо, що після отримання Україною п’ятого траншу фінансування від МВФ розміром 2,2 млрд доларів, загальний борг України перед Фондом зріс до 13,85 млрд доларів.

Джерело: FinClub

🔗 Source