Фінансова ситуація в Україні: Середній розмір банківського вкладу демонструє зростання
За даними Національного банку України, середній розмір банківського вкладу в країні зріс на 18% порівняно з квітнем минулого року, досягнувши близько 12 000 грн станом на червень.
При цьому спостерігається тенденція більш активного зростання великих вкладів. Обсяг гривневих вкладів понад 600 000 грн за останній рік збільшився на понад 40%, і такі великі вклади складають близько третини загального депозитного портфеля. Натомість їх кількість становить лише 0,2% від загальної кількості вкладів.
“Строкові гривневі вклади населення також демонструють зростання, хоча дещо повільніше за загальний обсяг роздрібних вкладів. Їх частка утримується на рівні близько 36%.”
За підсумками травня 2023 року, загальний обсяг депозитів фізичних осіб у банківській системі збільшився на 2% (23,6 млрд грн) і становить 1,12 трлн грн. При цьому гривневі депозити зросли на 14,9 млрд грн (2%), а їх загальний обсяг досяг 736,9 млрд грн. Середня депозитна ставка для гривні впала на 0,4 процентних пункти до 12,9% річних.
Водночас, за даними Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, на початок травня 2023 року загальна сума вкладів фізичних осіб, включно із фізичними особами-підприємцями, у банках України становила 1,24 трлн грн, що на 15,8 млрд грн більше за попередній місяць. Із цієї суми вклади в національній валюті складали 801,6 млрд грн (+12,5 млрд грн за квітень).
Експерти Національного банку зазначають, що українці втрачають інтерес до банківських вкладів у валюті, і частка валютних коштів у клієнтських вкладах з початку 2023 року утримується на рівні близько 32%, що є низьким показником за історичними стандартами.
Таким чином, банківська система демонструє зростання обсягів вкладів, особливо великих депозитів, на фоні зниження середніх депозитних ставок. Водночас простежується і тенденція до скорочення частки валютних вкладів у загальному депозитному портфелі.
🔗 Source