Єврооблігації України: Переговори та реструктуризація на тлі фінансових викликів

Вартість єврооблігацій України знизилася на тлі загальної ситуації на ринках, що розвиваються. Уряд і кредитори обмінялися пропозиціями щодо реструктуризації боргу, але поки не досягли згоди. Переговори тривають у пошуку взаємовигідного рішення.

Вартість єврооблігацій України знизилася на тлі загальної ситуації на ринках, що розвиваються

Огляд ключових фактів:

  • Ціни на єврооблігації України впали в понеділок, продемонструвавши один із найгірших показників для ринків, що розвиваються. Єврооблігації країни знизилися по всій кривій, зокрема випуск із погашенням у 2035 році впав найбільше – до 25,78 центів за долар.

  • Міністерство фінансів України та спеціальний комітет кредиторів, який представляє власників близько 20% єврооблігацій, обмінялися пропозиціями щодо реструктуризації боргу, але не змогли дійти згоди.

“Група кредиторів, до якої входять інвестфонди Amundi, BlackRock і Amia Capital, наполягала, щоб Україна відновила виплати відсотків за єврооблігаціями в обмін на списання значної частини боргу.”

  • Натомість уряд України пропонував обміняти всі тринадцять серій єврооблігацій або на серію інструментів із фіксованим доходом (прості облігації) та державні деривативні інструменти, або лише на серію простих облігацій.

  • Обидва варіанти передбачали номінальне зниження боргу від 25% до 60% залежно від темпів відновлення країни протягом дії програми МВФ, при цьому виплати за єврооблігаціями до 2027 року мали залишатися символічними.

  • Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що Україна продовжить переговори з кредиторами, щоб досягти угоди про реструктуризацію боргу до 1 серпня.

Загалом, зниження вартості єврооблігацій України відображає складну фінансову ситуацію в країні та труднощі в досягненні домовленостей щодо реструктуризації заборгованості. Сторони продовжують переговори для знаходження взаємовигідного рішення.

🔗 Source