Інвестиційні можливості в Україні: Напрямки відновлення та перспективи

Міністерство економіки України презентувало Інвестиційний гайд, який містить понад 95 інвестиційних проєктів на суму близько $27 млрд. Уряд запроваджує різноманітні стимули для підтримки інвесторів, такі як гарантії, страхування ризиків, дерегуляцію та податкові пільги. Ці заходи, разом із широкомасштабними реформами, мають на меті залучити необхідні інвестиції для прискорення економічного зростання України.

Інвестиційні проєкти України: Відновлення та можливості

Міністерство економіки України представило на конференції з відновлення у Берліні Інвестиційний гайд України. Цей документ містить 95 інвестиційних проєктів, які потребують близько $27 млрд фінансування. Ці проєкти є частиною ширшої ініціативи Міністерства економіки, яка визначає потребу у понад $136 млрд інвестицій для сотень проєктів.

“Щоб наздогнати країни ЄС за рівнем ВВП на душу населення, Україні потрібні інвестиції або передача технологій у розмірі $10-30 млрд на рік протягом наступного десятиліття. Війна не означає ембарго на інвестиції – у 2023 році іноземні інвестори вклали в економіку України $4,25 млрд, що перевищує обсяги 2016-2017 років. Ми маємо продовжувати збільшувати цей показник,” – зазначила перша віце-прем’єр-міністерка – міністр економіки Юлія Свириденко.

Інвестиційні пріоритети та стимули

Інвестиційний гайд було підготовлено у співпраці з KSE Institute та за підтримки консультантів з Великої четвірки. Документ містить детальний огляд ключових секторів, таких як:

За словами заступника міністра економіки Володимира Кузьо, уряд запроваджує різноманітні заходи та стимули для підтримки інвесторів, такі як:

  1. Гарантії Ukraine Facility
  2. Страхування військових ризиків
  3. Цільові державні програми
  4. Дерегуляція
  5. Податкові пільги
  6. Доступне фінансування

Крім того, Україна погодилася провести 200 реформ у 2024 році, про що йдеться у затвердженій Кабінетом Міністрів Матриці реформ. Це дозволить отримати необхідне фінансування від міжнародних партнерів.

Зокрема, Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн оголосила, що ЄС надасть Україні у липні 1,5 млрд євро, отриманих від заморожених російських активів, 90% з яких буде спрямовано на закупівлю зброї.

🔗 Source