Україна втрачає позиції в рейтингу економічної свободи: тривожні наслідки російського вторгнення

Україна втратила 38 позицій у глобальному рейтингу економічної свободи, опинившись серед країн з найнижчими показниками. Це відображає тривожний вплив російського вторгнення та пов’язаних з ним економічних наслідків. Дослідження Інституту Фрейзера виявило значне погіршення показників уряду та доступу до надійних грошей в Україні.

Україна втрачає позиції у глобальному рейтингу економічної свободи

Відповідно до оновленого звіту Інституту Фрейзера “Економічна свобода у світі“, Україна повернулася до групи країн з найнижчим рівнем економічної свободи. У 2022 році Україна посіла 150 місце серед 165 країн та територій, що на 38 позицій нижче, ніж у минулому році.

Вплив війни на економічну свободу

Центр Бендукідзе, національний партнер Інституту Фрейзера в Україні, зазначає, що найбільше падіння спостерігається у показниках розміру уряду та доступу до надійних грошей. Ці зміни відображають вплив повномасштабного вторгнення Росії та пов’язаних з ним економічних наслідків на українців.

Країни з найнижчим рівнем економічної свободи

Разом з Україною, в кінці рейтингової таблиці опинилися такі країни, як Ємен, Лівія, Іран, Аргентина, М’янма, Алжир, Сирія, Судан, Зімбабве та Венесуела – всі вони характеризуються високим рівнем обмеження економічних свобод.

Лідери рейтингу

Лідерами рейтингу стали Гонконг, Сінгапур, Швейцарія, Нова Зеландія та США. Країни Балтії – Естонія, Латвія та Литва – також традиційно входять до першого квартилю списку.

Загальна тенденція

Загалом, експерти Центру Бендукідзе зазначають, що середній світовий показник економічної свободи продовжує знижуватися.

Джерело: Центр Бендукідзе, 2023 рік

🔗 Source